Litery – Znaki przestrzenne

Litery – Znaki przestrzenne Litery – Znaki przestrzenne

LITERY - ZNAKI PRZESTRZENNE

Litery i znaki przestrzenne są obok kasetonów reklamowych jedną z najpopularniejszych form oznakowania.

Wśród wielu materiałów wykorzystywanych do produkcji znaków przestrzennych wyróżnia się między innymi:

Styrodur – najbardziej powszechny materiał używany do produkcji reklamy 3D. Może być stosowany samodzielnie (lakierowany) oraz w połączeniu z innymi materiałami typu PMMA, PCV, folie samoprzylepne jest ciekawym rozwiązaniem w umiarkowanej cenie.

PCV – wykorzystywane do produkcji najprostszych form przestrzennych – elementy frezowane cyfrowo, lakierowane bądź oklejane folią. Ponadto ma zastosowanie np. w literach pudełkowych z użyciem oświetlenia wewnętrznego dającego ciekawy efekt poświaty na elewacji.

PMMA (pleksi) – jest materiałem bardziej szlachetnym od wcześniej przedstawionych. Dzięki dużej palecie barw oraz różnym stopniu przeźroczystości, łatwości frezowania i wyginania jest ciekawym tworzywem do produkcji wymagających systemów przestrzennych. Często jest wykorzystywane do form tłoczonych tzw. „wytłoczek”.

Blacha – najczęściej wykorzystywana do produkcji wielkogabarytowych form trójwymiarowych. Charakteryzuje się dużą trwałością oraz łatwością w obróbce. Malowanie proszkowe pozwala na uzyskanie szerokiej gamy kolorów, zabezpieczając konstrukcje przed korozją.

System Alurapid – to typowy system wykorzystywany przy produkcji liter pudełkowych i innych wymagających form. Jest to bardzo estetyczne i nowoczesne rozwiązanie dające wiele możliwości, pozwalające na uzyskanie efektownego podświetlenia.

Litery przestrzenne
dymek-reklama-1